Hírek
2023. Május 13. 16:40, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap az ország főútvonalain
Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap 8 és 21 óra között az ország főútvonalain - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
A közleményben azt írták, a jelzett időszakban átcsoportosítás miatt várható megnövekedett katonai járműforgalom.
A tárca arra kéri a járművezetőket, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a zárt menetoszlopok járművei közé nem hajthat be civil gépkocsi, ezért azok haladását kísérőjárművek biztosítják.
Egyúttal arra kérik a járművezetőket, hogy a menetoszlopok közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és a látási körülmények figyelembevételével közlekedjenek.
Fotó: Illusztráció - Honvédelem.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől
2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.
2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld
Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak
Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.